Дар’я Болдирева відвідала Всеукраїнський студентський форум

11-13 грудня 2015 року студентка нашого вишу Болдирева Дар᾿я взяла участь у Всеукраїнському студентському форумі «Студентське самоврядування: проблеми та перспективи», який відбувся в Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова. Організаторами форуму є Українська асоціація студентського самоврядування та Харківська обласна студентська рада, за підтримки Харківської обласної державної адміністрації та Харківської міської ради.

Учасниками стали майже 150 студентських лідерів, тому Форум був одним з найбільших студентських заходів України, за кількістю учасників, протягом останніх років.

Студенти прослухали низку тренінгів, лекцій та кейсів на найактуальніші теми студентського самоврядування: захист прав студентів за допомогою адвокаційних кампаній, діяльність ОСС в гуртожитках, антикорупційна діяльність, основні норми Закону України "Про вищу освіту", участь студентів у забезпеченні якості вищої освіти, командоутворення в ОСС, реєстрація ОСС як громадської організації, проведення прямих таємних виборів в ОСС, імплементація норми про вибіркові дисципліни для студентів, механізм фінансування ОСС. Крім цього, учасники мали можливість попрацювати в робочих групах з розробки проектів примірного положення про студентське самоврядування та примірного положення про студентський гуртожиток.

Підсумком Форуму стало ухвалення резолюції, учасникам були вручені сертифікати про участь у заході. Крім цього, в останній день Форуму учасники прослухали тренінг на тему інформаційних запитів та подивились документальний фільм "Громада може", в якому розповідалось про студентський протест проти об'єднання вищих навчальних закладів, який мав місто в Сумах в 2004 році.