Наукове студентське товариство

Presto pizzicato : spring melody

Ніби на одному натхненному подиху в Дніпропетровській академії музики ім.М.Глінки
пройшов проект Наукового студентського товариства ArtAria «Presto pizzicato: spring melody»
Вперше в академії відбулась виставка юної та перспективної
художниці – студентки Дніпропетровського обласного
театрально–художнього коледжу Чернової Тетяни.
Усі роботи Тетяни написані під гаслом: «Емоційно про буденність». За
словами художниці, всі роботи – це емоційне сприйняття того, що ми бачимо
щодня.
Протягом декількох тижнів виставку відвідували студенти академії та
мешканці міста.
Другим блоком у квітневому проекті ArtAria була зустріч з цікавими та
незвичайними музичними ансамблями, а саме, ми стали свідками дуету арфи
та бандури (студентки академії Голуб Катерина та Діана Буйновська),
ансамблю в складі – гітара, скрипка, арфа та бандура (Дмитро Плешкунов,
Олег Устименко, Катерина Голуб та Діана Буйновська), тріо – вокал,
бандура, арфа (Анжеліка Бондарчук, Діана Буйновська, Катерина Голуб).
Ми мали можливість не тільки почути красу тембру кожного
інструменту, а й насолодитись поєднанням різних тембрових фарб.
Як завжди, гостинність товариства ArtAria дала змогу насолодитись не
лише чарівною музикою та красномовством спікера проекту Дмитра
Плешкунова, а й попити смачної кави зі смаколиками.
Приємно відчувати підтримку викладачів академії, які відвідали наш
захід – Овчаров В.С., Гончаров Ю.В., Швачка Я.О., заслужений працівник
культури України Овчарова С.В., доктор філософських наук, професор
Шабанова Ю.О. (Національний технічний університет «Дніпровська
політехніка»), доцент кафедри «Філософія» Національного університету
ім. О. Гончара Вершина В.А. зі студентами-філософами; доктор історичних
наук, зав. кафедрою документознавства та інформаційної діяльності

Національної металургійної академії України, професор Михайлюк О.В.,
адміністрація Дніпропетровського обласного театрально-художнього
коледжу, а також особлива подяка студентам цього ж коледжу за підтримку
своєї колеги – Тетяни Чернової – в організації виставки.
До зустрічі у новому навчальному році!

Міжвузівська студентська науково-практична конференція „Еволюція музичної мови у світлі сучасного гуманітарного знання”

Міжвузівська студентська науково-практична конференція „Еволюція музичної мови у світлі сучасного гуманітарного знання” (20 — 21 листопада 2014 р.)

Студентське наукове товариство Дніпропетровської консерваторії ім. М. Глінки у листопаді 2014 року проводило роботу з підготовки та проведення Міжвузівської студентської науково-практичної конференції „Еволюція музичної мови у світлі сучасного гуманітарного знання” (20 — 21 листопада 2014 р.). Підготовка виступів була пов’язана з організацією музичних ілюстрацій до наукових доповідей, визначенням хронометричного обсягу матеріалу, виявленням можливих питань під час обговорення виступу тощо. Приємною особливістю роботи наукового студентського товариства стало розширення його науково-творчих зв’язків, що стало можливим завдяки участі у конференції студентів Київського педагогічного університету ім. Бориса Грінченка та Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова на чолі з їх науковим керівником, кандидатом педагогічних наук Юлією Валеріївною Мережко.

Дев’ята міжвузівська науково-практична студентська конференція „Проблеми синтезу мистецтв у художній культурі”

Центральною подією в житті студентського наукового товариства у 2015 – 2016 навчальному році постала дев’ята міжвузівська науково-практична студентська конференція „Проблеми синтезу мистецтв у художній культурі”, яка відбулась 19 – 20 листопада 2015 року. Захід вкотре утвердив необхідність такого роду спілкувань, важливість процесу апробації початкового досвіду науково-дослідницької діяльності студентства. Серед учасників цьогорічної конференції вихованці провідних мистецьких навчальних закладів, а саме – Інституту мистецтв Київського університету ім. Б. Грінченка, Харківської академії культури, Інституту мистецтв Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, Харківського педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди та, безумовно, студенти Дніпропетровської консерваторії ім. М. Глінки.

Студенти торкались взаємодії різноманітних складових сучасної мистецької палітри, заснованої передусім на перетені новацій і традицій специфічних рис вітчизняної та іноземної культур. Підкреслимо, що у процесі наукових доповідей, діалогів та полеміки, кристалізація мистецтв мала прояв у практичному результаті мистецького синтезу, що є одним з найголовніших досягнень науково-творчого марафону.

Діяльність наукового студентського товариства Дніпропетровської консерваторії ім. М. Глінки в новому навчальному році розпочалась зустріччю з випускницею нашої консерваторії 2009 року, солісткою Національної опери України Іриною Петровою. На зустрічі були також присутні студенти акторського відділення Дніпропетровського театрально-художнього коледжу.

Співачка розповіла студентам свою творчу біографію. Ірина Петрова – лауреат міжнародних конкурсів-фестивалів „Кримська весна” (Україна, Ялта, 2003, ІІ премія), конкурсу молодих вокалістів „Орфей” (Росія, Волгоград, 2008, І премія), Всеукраїнського фестивалю вокального мистецтва ім. Б. Гмирі (Україна, Дніпропетровськ, 2005, І премія). Закінчила Дніпропетровську консерваторію ім. М. Глинки (клас народної артистки СРСР Нонни Суржиної). З 2006 по 2011 роки – солістка Дніпропетровського академічного театру опери та балету. З 2011 – солістка Національної опери України ім. Т.Г. Шевченка. Ірина Петрова співала на оперних сценах Голландії, Бельгії, Білорусі, Польщі. Мала сольні концерти у Дніпропетровській філармонії, Дніпропетровському будинку органної та камерної музики.

Гостя відповіла на питання публіки щодо сучасного стану тих театрів, у яких вона виступала, надала цінні поради студентам відносно процесу навчання та майбутнього працевлаштування. А потім гостя виконала у супроводі концертмейстера О. Павлухіної два номери – українську народну пісню „Не питай” та славнозвісну „Хабанеру” з опери „Кармен” Ж. Бізе. Присутні захоплено вітали нашу колишню студентку, яка володіє мецо-сопрано повного діапазону, м’якого, оксамитового тембру. А прекрасні акторські здібності допомагають співачці розкрити внутрішній світ образів, драматичні характери героїнь.

Лекція з історії розвитку валторни та майстер-клас з гри на духових інструментах від Сави Романовського!

27 вересня студенти історичного факультету відвідали лекцію з історії розвитку валторни та майстер-клас з гри на духових інструментах від Сави Романовського на запрошення Студентського науково-просвітницького товариства Дніпропетровської академії музики імені М. Глінки.

Студенти у невимушеній та приязній атмосфері ознайомилися з основними етапами у становленні сучасних духових інструментів, зробили дихальну гімнастику, яка є обов’язковою при підготовці до роботи у духовому оркестрі, спробували власні сили у грі на шафарі, мисливських ріжках та валторнах. Також історики відвідали виставку члена національної спілки фотохудожників України Сергія Селезньова.

Між істориками та музикантами зав’язалися дружні стосунки, тому подібні зустрічі було вирішено продовжити. Студенти історичного факультету запросили своїх колег з Дніпропетровської академії музики імені М. Глінки до молодіжного центру Кузня української інтелігенції.

Доцент кафедри всесвітньої історії ДНУ ім. О. Гончара, кандидат історичних наук Валерія Лавренко

Джаз – це не те, що Ви думаєте…

Саме таку назву мав черговий захід, влаштований нашим студентським науково-просвітницьким товариством «Art*Area». Цього разу до нашої Академії завітало близько 80 друзів: вихованці музичних шкіл, студенти та небайдужі до джазового мистецтва глядачі.

У по-гостинному теплій, по-дружньому затишній та чарівній вечірній атмосфері нашого арт-кафе Академії лунали звуки містичного джазу. Віртуозні музиканти – Яків Цвєтінський (труба), Данило Вінаріков (саксофон) та Олексій Боголюбов (фортепіано) – перенесли глядачів у далекий світ 20-х років минулого сторіччя. Чорно-білий кінематограф, робітничі африканські ритми, «новоорлеанський» джаз, свінг, бібоп, фрі-джаз…все це супроводжувалося живою музичною ілюстрацією у виконанні найкращих джазових музикантів Дніпропетровщини, що забезпечило глибоке занурення в бурхливий світ джазової епохи.

«Що ж таке справжній джаз?» — запитаєте Ви…але відповіді немає. Мабуть, джазом можна назвати усе, що глибоко всередині торкається струн вашого серця, і для кожного він свій. Джаз – це не те, що Ви думаєте…це набагато крутіше!

Студентське науко-просвітницьке товариство чекає всіх охочих на ступних заходах. Слідкувати за нашими новинами тепер можна на сторінці мережі Facebook: https://www.facebook.com/ArtArea.dp/