Минулі

SOIRÉE DE CHANSONS

2020-02-25 18:00:00


Клод Дебюссі. Ліричні прози.
Період між 1892 і 1902 рр. по праву вважається періодом розквіту творчої діяльності К. Дебюссі. Саме в цей час композитор звертається до творчості поетів-символістів та художників-імпресіоністів. Серед найвидатніших музичних композицій композитора цього періоду займає цикл «Ліричні прози» на власні тексти, написаний 1892 року.
Чотири частини цього циклу є унікальним прикладом втілення прозаїчного тексту, який за словами іншого видатного композитора Ш. Гуно: «нескінченні можливості варіювання наголосу в прозі відкривають перед композитором нові горизонти».
1. De rêve (Мрія)
2. De grève (Берег)
3. De fleurs (Квіти)
4. De soir (Вечір)

Ференц Ліст. Сонет Петрарки № 104
Відомий угорський композитор Ф. Ліст під впливом постійних переїздів Європою, задумав цикл фортепіанних п’єс, в яких втілились враження від його захоплення природою (“Перший рік подорожей”), від культури Італії (“Другий рік подорожей”), та від роздумів навіяних дорогою (“Третій рік подорожей”). “Сонет Петрарки 104” — один із трьох сонетів в “Другому році подорожей” — є вираженням високої любовної лірики Петрарки через музику завдяки романтичній гармонічній мові, вишуканим хроматизмам та чуттєвим затриманням в мелодії.
Михайло Глінка. Дві французькі пісні
Петро Чайковський. Шість французьких пісень ор. 65
Шість французьких пісень Петра Ілліча Чайковського виросли з любовної історії. 1868 р. Чайковський зустрівся з видатною бельгійською співачкою Дезіре Арто, з якою відправився у гастрольне турне Росією, щомало сенсаційний успіх. Незабаром вони заручилися, але союз розпався коли місс Арто вийшла заміж за іспанського баритона Маріано Паділья-і-Рамосом. Двадцять років потому Чайковський знову зустрівся з нею під час концерту в Берліні. На прохання колишньої коханої написати для неї «Романс», Чайковський відповів створенням Шести французьких пісень, сповнених тонкого ліричного почуття.
1.Серенада (Е. Тюркетті)
2.Розчарування (П. Коллен)
3.Серенада (П. Коллен)
4. Жовтнева поема (П. Коллен)
5.Сльози (А. М. Бланшкот)
6.Рондель (П. Коллен)

Михайло Глінка. Варіації на тему з опери Белліні «Капулетті і Монтеккі»
Під час подорожі до Мілану, М. Глінка прославився завдяки своїй здатності відтворювати у партії фортепіано найменші нюанси стилю провідних італійський співаків того часу. Серед найкращих творів композитора створених в Мілані — ряд варіацій на теми з опер Г. Доніцетті та В. Белліні.
Ференц Ліст. Чотирі французькі пісні.

Вокальна творчість Ференца Ліста охоплює найрізноманітніші жанри. І не малу цінність мають його пісні, яких творчий доробок композитора налічує близько дев’яноста. Широким є коло поетів, до яких звертався Ліст: тут і сучасники, і автори XVIII століття та епохи Відродження; композитор писав свої твори на оригінальні німецькі, французькі, італійські, угорські тексти. На створення більшості пісень Ліста надихали образи німецької і французької поезії. Найбільш значимим є твори на слова Гете, Гейне і Гюго.