На шляху до сталого розвитку Україна – 2020

Вперше у Дніпрі 2016 року відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Безпека життєдіяльності в ХХІ столітті», організована Державним вищим навчальним закладом «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури» та організацією «Культура і Дипломатія Країн Світу» - місія культурної та європейської дипломатії в Україні.

«В решті-решт ті з нас, хто бере участь або спостерігає впровадження Європейських стандартів в українському середовищі, та сприяє процесам світобудування, можуть сказати: ми розчаровані, але все ще віддані цій ідеї!».

Олексій Філь 2016

Офіційна частина відкриття наукового з'їзду відбулась у Культурно-діловому центрі «Менора» в залі Сінай. Конференція проходила під патронатом центральних органів влади, та за підтримки Міської ради Дніпра. Конференція стала ще одним кроком у  підтримці цілей сталого розвитку (ООН) та підтримці Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020». 

Генеральний Секретар Організації «Культура і дипломатія Країн Світу» Олексій Філь на відкритті офіційної частини конференції сказав: «З нагоди відкриття VI Міжнародної науково-практичної конференції хочу висловити свої привітання і щиро подякувати за вашу присутність людям, які сприяють підтримці справедливого і гармонійного Світу і Миру, Свободи, Культури, Екології та Безпеки, захисту прав людини та розвитку демократії, впровадженню європейських стандартів в українському середовищі. Людям, які продовжують створення належної основи для повного членства України в ЄС».

Голова Моніторингової Місії ОБСЄ в Дніпропетровському регіоні - Дмитро Капорцев, зазначив, що на Міжнародній конференції буде розглянуте широке коло проблем, пов'язаних з безпекою, включаючи заходи зміцнення прав людини, демократизації, боротьби з тероризмом та екологічної діяльності. Підтримка Міжнародної конференції дасть можливість Місії ОБСЄ з іншого ракурсу визначити проблемні питання в галузі безпеки, які впливають на сталий розвиток всієї країни.

Ректор Дніпропетровської Академії музики, заслужений діяч мистецтв України – Юрій Новіков висловив, «Унікальність цієї конференції несе в собі ідею відкритість, єдності талановитої мультикультурної нації, незалежно від віку, кольору шкіри, віросповідання або світогляду, І вперше її об'єднає не політика, не економіка, не злободенні проблеми, а прекрасна й вічна культура. Хочу відмітити, що Культурна дипломатія більш ніж коли-небудь стає інструментом у налагоджені діалогу співпорозуміння між народами, та полем боротьби за уми, серця і гаманці людей по всьому світу. В епоху конфліктів і нестабільності роль культури як інструменту «м'якої сили» неможливо переоцінити. Це важливий ресурс дипломатії, який використовується для просування інтересів нашої держави та культури, для поліпшення взаєморозуміння між елітами і народами. Перед Україною стоїть завдання знайти нові культурні образи і символи і актуалізувати старі для створення гідного іміджу країни і залучення зарубіжної аудиторії, як це роблять США, Франція, Італія та інші.

Ми висловлюємо свою подяку Організації ECDP Генеральному Секретарю Олексію Філь за популяризацію та розвиток Культурної та Європейської дипломатії в Україні.

Директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики міськради Дніпра Артем Нєдєлько зазначив: «Це важлива та знакова подія для нашого міста та країни в цілому. Всі ці напрацювання – підготовка до майбутніх звершень. Тут обговорюються лише найактуальніші теми, з якими стикається суспільство. Тому такий безцінний досвід».

Делегати з різних країн світу зібралися в Дніпрі, щоб знайти, зокрема, нові шляхи для впровадження європейських стандартів в українському середовищі і забезпечення імплементації Угоди про асоціацію між Україною і ЄС. Майже три десятки поважних гостей – високопосадовці та почесні консули різних країн, а також науковці, викладачі, молоді вчені та студенти українських і закордонних вишів працювали в чотирьох тематичних секціях.

Зазначимо, що організаторами наукового з’їзду стали Придніпровська державна академія будівництва та архітектури та організація «Культура і Дипломатія Країн Світу» - місія культурної та європейської дипломатії в Україні.

До уваги гостей заходу були запропонований документальний фільм про основні досягнення України на шляху до сталого розвитку та інші документальні фільми міжнародних суб’єктів:

«Україна на шляху до сталого розвитку – 2020»;

«МHYPERLINK – за вирішення проблеми зміни клімату»;

«Місія ОБСЄ»;

«НАТО – політика відкритих дверей»;

«Історія ООН: як це було?»

Наприкінці пленарного засідання Міжнародної конференції Генеральний Секретар ECDP, та модератори конференції висловили щиру подяку органам президентської і парламентської влади, місцевим органам влади і міжнародним організаціям та всім присутнім.

По завершенні офіційної частини заходу відбулася музикальна пауза, на якій виступила представниця Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки Катерина Дьоміна.Україна на шляху до сталого розвитку

История ООН: как это было?

Уставу ООН исполняется 70 лет

НАТО, политика «Открытых дверей»