Минулі

GRAND CONCERT

2022-11-15 18:00:00

Grand concert Юрія Новікова
або академія музики в обличчі особистості

Найчастіше, обличчям класу студентів викладача, своєрідною візитівкою його художніх і навчально-методичних пріоритетів, що неодмінно складають самобутній педагогічний почерк майстра, постає ансамблевий колектив його студентів. Такого роду відображенням кафедри, її цілісного сприйняття в сучасному навчально-мистецькому середовищі, постає оркестр, відповідний творчий колектив, усвідомлюваний як максимально цілісний освітньо-художній організм, а відтак, обличчя найважливішого структурного підрозділу в архітектоніці закладу вищої освіти – кафедри. Безумовно, загальна максимальність віддзеркалення навчально-творчих, науково-дослідницьких пріоритетів освітньої інституції фокусується в найбільшій мірі в особі ректора відповідного навчального закладу.
Переконливим прикладом вищеозначеного постає багатогранна розгалуженість навчально-мистецьких ідей очільника головної музично-освітньої установи центрального регіону України – ректора Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки, заслуженого діяча мистецтв України, професора Юрія Михайловича Новікова. Створена за його безпосереднього сприяння та очолювана ним на сьогодні академія музики у щонайбільшій мірі фокусує професійну академічну навчально-творчу багатовекторність, як пріоритетний напрям у вихованні молодого покоління фахівців музичного мистецтва. Підтвердженням тому є Grand concert Юрія Новікова, що в максимальній мірі відображає широке коло музично-виконавських напрямів у їх ансамблево-оркестровій та, безумовно, сольній практиках.
Вечір осягнення образу Дніпропетровської академії музики, що відбудеться 15 листопада о 18.00 у concert hall академії, відкриється виступом молодіжного симфонічного оркестру «THE FESTIVAL». Під орудою народного артиста України Дмитра Логвина прозвучить шедевр української інструментально-симфонічної музики – Фінал симфонії № 1, ор. 2 Б. Лятошинського. Надалі художньо-виконавська універсальність великого симфонічного оркестру буде помножена у творчому тандемі з піаністом Юрієм Новіковим, в інтерпретації якого пролунає Концерт для фортепіано з оркестром № 1, BWV 1052 Й.С. Баха. Великий хор академії з камерним оркестром презентує слухачам Мотет BWV 230 «Lobet den Herrn alle Heiden» Й.С. Баха (диригент, кандидат мистецтвознавства Юлія Чехлата). Концертно-виконавську естафету навчально-творчих колективів із солістом-піаністом Юрієм Новіковим продовжить духовий оркестр академії (диригент Ігор Грузин). Континентальний концерт для фортепіано з духовим оркестром В. Калішніга та композиція «Паркур (мистецтво витіснення)» С. Хазо згенерують у слухачів сьогочасне відчуття новітньої академічної музичної культури. Символічним продовженням, а отже, і неодмінним примноженням навчально-мистецьких, творчих та організаційних здобутків Юрія Михайловича Новікова постане виступ його студента, лауреата численних міжнародних конкурсів, піаніста Антона Бондаренка, в інтерпретації якого пролунає фортепіанний шедевр музичного романтизму Концерт для фортепіано з оркестром № 1 Ф. Ліста.
Відтак, запрошуємо на Grand concert Юрія Новікова всіх поціновувачів академічного музичного мистецтва, з неодмінною радістю осягнення в його творчій особистості повноти еволюційного розвитку головного музичного закладу освіти центрального регіону України.