Загальна Інформація
Офіційним роком народження бібліотеки академії музики ім. М. Глінки вважається 1898 рік, коли при місцевому відділенні Імператорського російського музичного товариства було відкрито музичні класи (одночасно було розпочато створення бібліотеки), на базі яких у 1901 році було створено музичне училище.
Бібліотека училища мала добрі зв’язки з Москвою та Санкт-Петербургом, її фонди поповнювалися різноманітними нотними виданнями найвідоміших в той час видавництв: Гутхейля, Юргенсона, Петерса та інших. Колись це були звичайні видання, через століття вони перетворились на раритети і сьогодні являють собою історичне, джерелознавче та культурне надбання бібліотеки академії ім. М. Глінки. У фонді зберігаються близько 4 тисяч нотних і книжкових видань кінця XIX – першої половини XX ст. провідних нотних видавництв.
Сьогодні перед бібліотекою стоять важливі завдання: формувати, зберігати, всебічно розкривати свої інформаційні ресурси і забезпечувати максимально зручний доступ якомога більшій кількості користувачів. Бібліотека сьогодні - це сучасний інформаційний центр, де використовуються як традиційні, так і нові види послуг відповідно до запитів здобувачів вищої освіти. Зміни в інформаційних потребах спричинили докорінне оновлення характеру і форм послуг, що надає бібліотека.
Основою інформаційного обслуговування та базовим інформаційним продуктом бібліотеки є електронний каталог та електронна бібліотека, саме вони надають можливість працювати з інформаційним контентом бібліотеки академії музики ім. М. Глінки. Бібліотекою протягом року проводяться години «Формування інформаційної культури» та постійні консультації з електронним каталогом для всіх бажаючих.
Вагомим елементом у системі інформаційно-комунікаційних процесів є електронна доставка документів, яка дозволяє пересилати електронні копії статей, розділів книг із фондів бібліотеки віддаленим користувачам на їх запити. Розповсюдження інформації також спрямоване на інформування кафедр академії за їх тематикою.
У бібліотеці створено комфортне середовище для перебування та організації дозвілля. В інтер’єр читальної зали органічно вписуються експозиції картин та персональних колажів, присвячених здобувачам вищої освіти та викладачам академії музики ім. М. Глінки. У читальному залі бібліотеки оформлені книжкові виставки, підготовлені рекомендаційні списки літератури, значна увага приділяється індивідуальному обслуговуванню. Забезпечено доступ до інформаційних ресурсів Інтернету з усіх комп'ютерів бібліотеки. На засадах щорічного плану масових заходів бібліотека проводить традиційні інформаційні й тематичні виставки, перегляди та огляди літератури, тематичні вечори за різними напрямами начальної, методичної, науково-дослідницької та виховної роботи.
Бібліотека веде спільну діяльність з установами науково-дослідницької, навчальної та організаційно-методичної роботи з питань книгознавства, інформатики, бібліотекознавства та бібліографії, зокрема з Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія, з Державною науково-технічною бібліотекою України (м. Київ), за сприяння якої у Дніпропетровській академії музики ім. М. Глінки існує доступ до наукометричних баз WEB OF SCIENCE та SCOPUS.
У бібліотеці формуються бібліографічні покажчики, списки літератури, REFERENCES, UDC, ORCID на допомогу науковій, навчальній, методичній роботі в академії музики ім. М. Глінки, виконуються всі види бібліотечних довідок, проводяться бібліографічні огляди тощо.
Фонд бібліотеки здатний максимально забезпечити навчальні, наукові та творчі потреби читачів-музикантів, здобувачів вищої освіти і викладачів академії.
Контакти:
Бібліотека Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки
e-mail: musicacademydnepr@gmail.com
тел. (056) 720-92-77
Режим роботи: 8.30-17-00 перерва 13.30-14-00