Загальна Інформація

Кожна бібліотека унікальна, неповторна, значуща і цікава своєю історією.

Офіційним роком народження бібліотеки Дніпропетровської консерваторії ім. М.Глінки вважається 1898 рік, коли при місцевому відділенні Імператорського російського музичного товариства було відкрито музичні класи (одночасно було розпочато створення бібліотеки) на базі яких у 1901 році було створено музичне училище.

Бібліотека училища мала добрі зв’язки з Москвою та Санкт-Петербургом, її фонди поповнювалися різноманітними нотними виданнями найвідоміших в той час видавництв: Гутхейля, Юргенсона, Петерса та інших.

У період існування навчального закладу у статусі музичного училища, консерваторії, музичного технікуму, фонди бібліотеки значно поповнилися українськими нотними виданнями музичних видавництв Л.Ідзіковського, видавництва «Кобза».

Колись це були звичайні видання, через століття вони перетворились на раритети і сьогодні являють собою історичне, джерелознавче та культурне надбання бібліотеки.

У роки Великої Вітчизняної війни Музичне училище разом із бібліотекою було евакуйоване в російське місто Тобольск, де продовжувало свою навчальну та творчу роботу.

У 1946 році музичне училище повернулося до Дніпропетровська, разом із бібліотекою. За роки війни частина бібліотечного фонду була втрачена, до Дніпропетровська повернулося тільки 10870 нотних та 625 книжкових видань, які й склали основу бібліотеки у повоєнні роки.

У 1988 році, у новій будівлі Дніпропетровського музичного училища ім. М.Глінки бібліотека отримала у своє користування приміщення, загальною площею понад 300 кв.м.